i raced pigeons for 25 years and it was hard enough to win races buying good quality corn.let alone winning with wheat as for doing it with paper round money,don't think so it used to cost me a fortune by the time i bought corn, depurative,vitamins and minerals,injections for paramixo, money for transport to the race and training among other things to expensive.
thats what duckwings saying -- rollers are cheaper ..
i do apologise i read it wrong.